Aktualności

Wiarygodność?

Nasz kraj niektórzy porównują do dzikiego zachodu jeżeli chodzi o przemysł suplementów. Fakt jest taki że przeżywamy prawdziwy „BOOOM”. Jesteśmy zalewani z każdej strony sporą dawką reklam czy to chodzi o radio czy o telewizje.

 

Suplementy są już dostępne na każdy rodzaj problemu który nas trapi. Syndrom „niespokojnych nóg”, „kaszel palacza” i wiele innych. Jeżeli jeszcze jakieś schorzenie nie występuję to zostanie pewnie wymyślone a tuż po tym odkryty zostanie suplement który nam „pomoże”.

 

Sprawy obrały naprawdę zły tor...

 

Cofnijmy się do początku... Skrócona definicja słowa suplement to inaczej dodatek, uzupełnienie.

A więc w przypadku suplementu diety zażywamy coś aby uzupełnić naszą dietę o niedobory.

 

Jak wiemy niedobory pewnych witamin i minerałów mogą powodować groźne choroby a nawet śmierć.

 

Ale skoro Twoja dieta jest bogata np. w witaminę c to nie ma potrzeby przyjmowania jej w nadmiarze.

 

Podstawowa kwestia to określenie czego tak naprawdę nam brakuje a później należy zastanawiać się czego użyć i w jakiej ilości aby uzupełnić ten niedobór.

 

Druga sprawa to wiarygodność firm oferujących nam swoje produkty. Takie instytucje w dzisiejszych czasach wyrastają niczym grzyby po deszczu. W nadziei na szybki zarobek oferują swoje produkty w bardzo zaniżonych cenach.

 

Często bywa tak że skład tych produktów odbiega od deklarowanych parametrów a nawet zawiera coś zupełnie innego.

 

Bywały też przypadki że na rynek trafiały substancje eksperymentalne. Wcześniej nieznane środki np. na odchudzanie okazywały się pochodną narkotyków i ekspresem wycofywano to z rynku.

 

W tej pogoni za pieniądzem najbardziej dostają po uszach klienci którzy w nadziei na polepszenie swojego życia wydają ostatnie złotówki.

 

Komu wierzyć, komu ufać? Na pewno należy zwrócić uwagę na markę produktów i na cenę. Coś co jest najtańsze może śmiało wzbudzać wątpliwości. Trzeba wyjść z założenia że cena wynika z jakości danego produktu i jego skuteczności.

 

Należy się również powstrzymać jeżeli chodzi o produkty nieznane wcześniej. Coś co dziś znajdziecie na portalu aukcyjnym w atrakcyjnej cenie jutro może się okazać szkodliwe dla zdrowia i zakazane.

?