Aktualności

Wegetarianie mniej zdrowi?

Na jednym z uniwersytetów przeprowadzono badania które ponoć przyniosły zdumiewające efekty. Stwierdzono bowiem że wegetarianie są mniej zdrowi niż ludzie spożywający mięso. Naukowcy doszli do wniosku że wegetarianie są bardziej narażeni na choroby serca lub zachorowanie na raka oraz częściej mają problemy psychiczne.

To bardzo ciekawa teza biorąc pod uwagę ogólne przekonanie że mięso które spożywamy ponoć naszpikowane jest chemią, lekami i metalami ciężkimi. Lekarze wręcz zabraniają sercowcom spożywanie czerwonego mięsa.

Z czego może więc jednak wynikać taki wynik badań?

Najprawdopodobniej z tego że mięso choć jest jakie jest zawiera różne witaminy i inne elementy które korzystnie wpływają na nasz organizm. Jeżeli przechodzimy na dietę składającą się tylko i wyłącznie z produktów pochodzenia roślinnego nie możemy zapominać o dokładnym zbilansowaniu diety.

Dostarczenie takiej samej ilości np. żelaza czy magnezu z produktów roślinnych może okazać się problematyczne. Już nie wspomnę o białkach które różnią się od zwierzęcych i są po prostu gorzej przyswajane.

Ktoś oczywiście może się nie zgodzić lecz pomyślcie czy znaczcie jakiegoś sportowca który często gości na podium a żywi się wyłącznie roślinami...

Zdrowe ciało to odpowiedni bilans kalorii, witamin, mikro i makroskładników. Więc jeżeli planujecie przejść na dietę która nie zawiera mięsa pomyślcie o tym co spożywacie tak aby nie narobić więcej szkód.

 

?