Aktualności

Sukces i porażka

Choć z wielu stron docierają słuchy że sytuacja służby zdrowia zaczyna się poprawiać jeżeli chodzi o leczenie niektórych przypadłości to w dalszym ciągu trudno nam się porównywać ze standardami np. do zachodnich sąsiadów.

 

Rodzi się w człowieku promyk nadziei kiedy słyszy o przypadkach nowotworów które są wykrywane ekspresem a następnie skutecznie leczone bez długich kolejek. Dużo pozytywnych opinki co do leczenia nowotworów słuchać o Wrocławskim szpitalu.

 

Co do Mazowsza i przypadków leczenia chorób układu krążenia nowatorskimi metodami można tu pochwalić Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus w Warszawie.

 

Wiadomo że wszystko zależy od konkretnego przypadku oraz samych lekarzy prowadzących ale i tak miło wiedzieć że są w naszym kraju chwalone placówki.

 

Fakt jest tylko taki że choroby układu krążenia czy same nowotwory to nie jedyni zabójcy na tym świecie.

 

Istnieje cały szereg chorób które może doprowadzić do naszej śmierci lub sprawić że nasze życie stanie się koszmarem na jawie.

 

I tu już nie jest tak kolorowo...

 

Kolejki do specjalistów różnego rodzaju oznaczają niekiedy rok oczekiwania. Sytuacja wygląda fatalnie tym bardziej jeżeli chodzi o mniejsze miasteczka.

 

Coś zaczyna Ci doskwierać, idziesz do „rodzinnego” dostajesz skierowanie czekasz miesiącami a kiedy przychodzi dzień wizyty u specjalisty dostajesz skierowanie na badania na które tak samo czekasz...

 

Efekt tego jest taki że choroba postępuje a ty żyjesz w niepewności!

 

Koniec końców wydajesz ostatnie złotówki na prywatne wizyty i badania z nadzieją na lepsze jutro. Ale bywa i tak że na tej drodze spotyka Cię rozczarowanie.

 

Wielu prywatnych lekarzy jest po prostu „zaganianych”. Żyjąc w wirze pracy i kierując się tylko chęcią zysku traktują pacjenta powierzchownie. Jak najszybciej przyjąć jak najszybciej odprawić aby skasować danego dnia jak najwięcej.

 

Efekt tego jest taki że umawiamy się na daną godzinę a i tak czekamy w długich kolejkach a kiedy wychodzimy z gabinetu nie czujemy ulgi ale myślimy „Czy zostałem właściwie zbadany?”.

 

Każdy obszar naszego kraju jest inny. W wielu nie brak dobrych specjalistów lecz również nie brakuje tych którzy mają w głowie tylko zarobek. Wiem że bardzo ciężko z tym walczyć ale jeżeli ktoś z tym nic nie zrobi może być tylko coraz gorzej.

?