Aktualności

Smutne wyniki

Niestety statystyka wygląda bardzo smutnie. Centrum Badania Opinii Społecznych w skrócie CBOS przeprowadził badania naszej społeczności pod kontem zadowolenia ze służby zdrowia niestety wyniki są opłakane. Większość z nas niestety narzeka na funkcjonowanie NFZ i z tego powodu jest zmuszona korzystać z prywatnych wizyt u specjalistów.

 

Ciężko zaprzeczyć wynikom sondażów. To co się dzieje nie napawa optymizmem. Sytuacja ulega zmianie na lekki plus w przypadku leczenia chorób układu krążenia lub w przypadków nowotworów jednak jeżeli chodzi o wszystko inne to pozostawia wiele do życzenia i aby w miarę szybko rozpocząć leczenie jesteśmy zmuszeni sięgnąć do własnej kieszeni.

 

Sytuacja bulwersuje tym bardziej kiedy uświadomimy sobie ile naszych pieniędzy wędruje na poczet ubezpieczenia zdrowotnego a jaką jakość świadczeń otrzymujemy. Na wybrane operacje czy zabiegi trzeba czekać około roku w niektórych zakątkach kraju i o ile nie mamy pieniędzy na dalsze podróże czy na wizyty prywatne to znajdujemy się w kropce.

 

Podobna sytuacja tyczy się diagnostyki i rehabilitacji. Gdy coś złego dzieje się z naszym organizmem wszelka pomoc potrzebna jest tu i teraz. Każdy dzień zwłoki działa na naszą niekorzyść. A jednak musimy cierpliwie czekać...

 

Miejmy nadzieję, że wszystko w najbliższej przyszłości obierze zupełnie inny tor i w końcu bez obaw będziemy mogli spoglądać w przyszłość.

?