Aktualności

Rak piersi

??Ze względu na częstość występowania oraz nierzadko bardzo drastyczny przebieg choroby rak piersi spędza sen z powiek licznej grupie zdrowych. Można zauważyć że media lubią ten temat, jest on bardzo często poruszany w różnych programach telewizyjnych, prasie czy też internecie. Duża grupa kobiet zdaje sobie sprawę z możliwości zachorowania lecz nie każda uczęszcza na badania kontrolne. Większość bagatelizuje pierwsze symptomy choroby tym samym skreślając szanse na bezinwazyjne rozwiązanie problemu.

 

Wśród przedstawicielek płci pięknej rak piersi jest chorobą najczęściej występującą. Ta odmiana nowotworu zajmuje również pierwsze miejsca wśród rankingów zachorowalności w krajach wysoce rozwiniętych. Ten nowotwór sieje postrach wśród kobiet gdyż wizja nieudanego leczenia i amputacja piersi ma duży wpływ na sferę emocjonalną pacjentek i ich rodzin. Zaniedbanie to główny powód dramatycznych następstw. Na szczęście statystyki wskazują iż tylko jedno zachorowanie na 5 przypadków stanowi nowotwór złośliwy.

 

Jeżeli uda się wykryć nowotwór w miarę szybko można uniknąć amputacji piersi. Warto też wiedzieć że średnio 85% kobiet po wczesnym wykryciu nowotworu ma szanse przeżyć kolejne 5 lat. Pomimo tego że uchodzi za wyjątkowo groźny to nie zawsze musi kończyć się śmiercią. Ważne jest aby wykryć chorobę jak najszybciej. Na przełomie lat udoskonaleniu uległy sposoby leczenia raka piersi oraz następstw sfery psychicznej po jego wykryciu.

 

Badania wykazują iż ryzyko zachorowania na raka piersi w krajach pierwszego świata rośnie w zastraszającym tempie. Im kobieta jest starsza tym większa jest możliwość powstania nowotworu. Świat w którym żyjemy sprzyja wydłużeniu naszej egzystencji co przekłada się na zwiększenie ryzyka wystąpienia choroby. Statystyki wskazują iż śmiertelność na przełomie ostatnich 20 lat uległa znacznemu zwiększaniu.

 

Komórki ciała które zostały zdeformowane i podlegają ciągłemu powielaniu są niczym innym jak wynikiem wpływu dzisiejszego niezdrowego życia. Sztuczna rzeczywistość która nas otacza ma negatywny wpływ na nasz organizm. Nałogi, toksyny z otoczenia zabijają nas powoli. Jak się przed tym bronić? Odpowiedzią jest profilaktyka. Częste badania kontrolne, dieta składająca się ze zdrowych produktów naturalnego pochodzenia. Suplementy oraz witaminy którym przypisywane są zbawienne właściwości. Oraz dużo ruchu.

 

Amigdalina jest stale badana przez uczonych na całym świecie. Niektórzy z nich tak jak G. Edward Griffin opisują jej działanie jako substancji która może pomóc w walce z rakiem. Według niego stosowanie jej zabija komórki rakowe w naszym organizmie a powstawanie raka jest niczym innym jak wynikiem zwykłego niedoboru substancji o nazwie witamina b17. Historia zna podobne przypadki kiedy to wiele ludzi umierało z powodu szkorbutu. Świat musiał poświęcić wiele ofiar zanim jasnym się stało że przyczyną zachorowań był zwykły niedobór witaminy C.

?