Aktualności

Rachunek sumienia...

Czy zdrowa dieta oznacza zdrowe życie? Może sama w sobie nie lecz kiedy połączymy ją z aktywnością fizyczną i dodatkowym przestrzeganiem pewnych zasad z pewnością nasze ciało stanie się mniej narażone na choroby cywilizacyjne.

 Otóż organizmy naszych przodków zostały skonstruowane po to by móc bez problemu zdobyć pożywienie w świecie bez hodowli masowych czy upraw rolnych. Człowiek poprzedniej epoki był zmuszony spędzać cały dzień na pełnych obrotach. Polowania, zbieractwo, wyrób narzędzi lub przedmiotów codziennego użytku to wszystko powoduje duże zapotrzebowanie kaloryczne ze względu na bardzo szybką przemianę materii. Kiedy prowadzisz taki tryb życia i nie możesz za każdym razem kiedy jesteś głodny sięgnąć do lodówki, powoduje to że nie obrastasz w zbędne kilogramy tłuszczu. Brak aktywności fizycznej połączony ze złą dietą nie tylko powodują to że twoja sylwetka nie będzie atrakcyjna lecz również szereg chorób. Cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa i tak można dalej wymieniać. Częstotliwość występowania chorób cywilizacyjnych zależy od stopnia rozwoju danego społeczeństwa.

 Więc podsumowując całą sprawę sami na siebie kręcimy bicz. W jaki sposób? Na przykład wolny czas spędzamy siedząc na kanapie zamiast na spacerach. Nie zwracamy uwagi na to co jemy i w ogóle nie zastanawiamy się ile powinniśmy zjeść i czego. Delektujemy się używkami takimi jak alkohol, papierosy. Kiedy wpadniemy w złe nawyki ciężko nam już jest się przemóc do zmiany zachowań choć wiemy że to może wpłynąć na przedłużenie naszej egzystencji.

 Zachęcam wszystkich do zrobienia rachunku sumienia i zadania sobie pytania które brzmi co dziś zrobiłem aby uchronić moje ciało przed skutkami dzisiejszej cywilizacji? Jeżeli zdajesz sobie sprawę z tego że nie postępujesz jak należy i chciałbyś coś zmienić zachęcamy do odwiedzania naszej strony gdzie w przyszłości będzie cyklicznie publikowany poradnik zdrowego życia Logic Life. A w nim porady jak zdrowo się odżywiać, jakie produkty wybierać jak zacząć przygodę ze sportem i suplementacją. Jak zarzywać witaminą B17 czyli letril. Zapraszamy do śledzenia najnowszych artykułów.

?