Aktualności

Pytanie o dietę

Pytaniem które zawsze pada jest kwestia diety. Wiadomo że należy zmienić sposób żywienia ale nie wiadomo tak naprawdę co można jeść a czego nie i w jakich ilościach. Po przeanalizowaniu najróżniejszych publikacji opiszę jak zawsze jakie jest moje zdanie.

Oczywiście należy pamiętać że są to tylko moje wnioski i nie należy się sugerować tym że nie mogę się mylić w pewnych sprawach.

Niektórzy zabraniają jedzenia nabiału inni nie, mięso tylko gotowane lub nie tylko itd.

Prawda jest taka że wszyscy znawcy tej tematyki zgadzają się co do kilku faktów:

1- żadnego cukru

2-żadnego nabiału

3- dieta najlepsza wegetariańska

Jeżeli chodzi o cukier to wiadomo doprowadza on do fermentacji w jelitach i jest uważany za doskonałą pożywkę dla komórek nowotworowych. Więc moim zdaniem powinno się usunąć cukier z diety gdyż tak doradzają autorzy książek i znawcy terapii witaminą B17.

Odnośnie nabiału to zdania są podzielone, ale większość terapeutów twierdzi że nabiału powinno się unikać lub że można sporadycznie stosować. Ja przychylam się bardziej do tych drugich.

Co do diety wegetariańskiej to wszyscy są zgodni że jest po prostu najlepsza!

Że można ją stosować zawsze, a wszystko jest doskonale opisane w książce Terapia Gersona.

Jest tam bardzo szczegółowo opisana właśnie dieta wegetariańska, która jest dobra nie tylko w przypadku diagnozy nowotworowej ale również w przypadku innych problemów ze zdrowiem dlatego moim zdaniem każdy powinien ją przeczytać!

Mnie osobiście ta dieta bardzo przekonała, stosuję ją w codziennym życiu, oczywiście nie tak ściśle jak zaleca dr. Gerson ale muszę przyznać że dobrze wyciśnięty sok z warzyw w ilości około 300ml potrafi z łatwością zastąpić śniadanie.

Musimy pamiętać że składamy się w 70% z wody i enzymów.

Świerzy wyciśnięty sok nasz organizm przyswoi w 70% w 15 minut, a jeżeli zjemy jabłko to będzie ono przyswojone dopiero po kilku godzinach i tylko w 20%.

Więc moim zdaniem warto się zastanowić nad stosowaniem takiej diety gdyż nasz organizm potrzebuje sił do walki z każdą chorobą.

 

LL.