Aktualności

Przesyłka z Azji

Ostatnio można zaobserwować wzrost popularności sklepów internetowych znajdujących się takich krajach jak Chiny które świadczą usługi na terenie naszego kraju. Oferują praktycznie wszystko od ubrań po kosmetyki, suplementy czy nawet żywność.

 

Przesyłkę zamawiasz poprzez stronę internetową lub aplikacje na telefon, dokonujesz płatności i czekasz przeważnie kilkanaście dni.

 

Sklepy te oferują przeważnie konkurencyjne ceny, przez co cieszą się ostatnio dużą popularnością.

 

Czy zatem warto kupować?

 

Trzeba mieć na uwadze kilka faktów... Kraje Azji to nie Unia Europejska gdzie nad ochroną konsumenta czuwają różne instytucje. Aby towar mógł u nas zostać wyprodukowany i trafić na rynek musi spełnić szereg rygorystycznych norm. W niektórych krajach dalekiego wschodu można produkować kosmetyki w szopie używając do tego szkodliwych dla człowieka substancji i ujdzie to na sucho.

 

Co chwilę słychać aferę o „toksycznych ubraniach” czy o tym że w suplemencie diety znaleziono ślady metali ciężkich lub czegoś innego. Trzeba mieć na uwadze że to co kupujemy jest wysyłane do Polski a my stajemy się importerem a więc bierzemy odpowiedzialność za to co sprowadzamy na teren naszego kraju.

 

Wiele substancji legalnych np. w Chinach jest postrzegana w europie jako środki zakazane przez co może okazać się że ściągając do siebie jakiś suplement staniesz się przestępcą bo akurat zawiera „coś nielegalnego”.

 

Podobna zasada dotyczy innych towarów np. wszelkiego rodzaju podróbek telefonów czy ubrań. Przesyłka może zostać zatrzymana na urzędzie celnym a ty dostaniesz wezwanie na przesłuchanie i mogą zostać Ci przedstawione zarzuty.

 

Pomijając jednak kwestie prawne trzeba mieć na uwadze własne dobro i dobro bliskich. Kupując i używając towarów niemadowego pochodzenia ryzykujemy bardzo wiele.

 

Co z tego że zaoszczędzimy parę groszy jak wkrótce może się okazać że mamy wielki problem.

 

Towary a Azji kiepskiej jakości dosłownie zalewają nasz rynek. Ostatnio pojawiło się dość dużo filmików na temat podróbek. Ludzie pokazują jak zostali nabici w butelkę nawet przy zakupie takich rzeczy jak olej silnikowy. A więc wydaje mi się że nie warto ryzykować...

 

Życie i zdrowie mamy tylko jedno. To dwie najcenniejsze rzeczy na świecie które nie są warte jakichkolwiek oszczędności. A więc wybierajmy produkty najwyższej jakości.

?