Aktualności

Podrabiani lekarze?

W godzinach szczytu telewizyjnego, przeżywamy pełne natężenie jeżeli chodzi o emisję różnego rodzaju reklam leków czy suplementów.

Boli cię coś, źle się czujesz? Weź produkt X a zaraz problem zniknie! Z biegiem czasu ciężko już w to wszystko wierzyć... Tym bardziej że skład wielu leków jest taki sam więc czemu produkt X ma być lepszy od produktu Y skoro zawartość substancji czynnej jest taka sama i według prawa farmaceutycznego nie może odbiegać jakością?

Może dlatego że reklamuje ją pan lub pani w kitlu który według skojarzenia ma wydawać się nam lekarzem lub farmaceutą? W sumie skoro dany produkt nie różni się niczym od konkurencji tylko wyższą ceną, która jest zawyżona przez pieniądz zainwestowany w marketing to jednym z logicznych wyjść z sytuacji jest umieszczenie wizerunku specjalisty który zapewni nas o jego skuteczności.

Ale czy wiesz że tak naprawdę lekarze czy farmaceuci nie mogą występować w reklamach środków leczniczych? A więc zatrudnia się zwykłych aktorów. Jeżeli po raz kolejny zobaczysz w telewizji podobną reklamę będziesz mieć świadomość tego że przedstawiona tam osoba to najprawdopodobniej „farbowany lis”.

Wniosek? Ufaj samemu sobie i świadomym wyborom poprzez czytanie składu oraz ulotek leków.

?