Aktualności

Narodowe Centrum Edukacji

Warto pamiętać że profilaktyka to podstawa. Zapobieganie jest znacznie łatwiejsze jak leczenie i może przynieść wiele innych korzyści. Większość chorób które spędza nam sen z powiek jest skutkiem rozwijającej się cywilizacji i naszego sposobu na życie. Przetworzona żywność , brak ruchu, używki to codzienność wielu Polaków.

Stąd rosnące słupki w rankingach zachorowań na nowotwory, choroby serca, cukrzycę. Te grupy chorób odpowiadają za najwyższy wskaźnik zgonów w naszym kraju. Nie powstają z znikąd. Często są wynikiem naszych poczynań i tego jak o siebie dbamy.

Świadomość w tym zakresie rośnie, ale ciągle w zbyt wolnym tempie. Coraz więcej kładzie się nacisk na to aby przerzucić się na zdrowy styl życia w tym celu zostało uruchomione Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej.

Za główny cel powstania tej placówki obiera się podniesienie poziomu świadomości zdrowotnej Polaków. Inicjatywa ma się stać kopalnią wiedzy na temat zdrowego żywienia i aktywności fizycznej.

Myślę że to strzał w dziesiątkę. W dzisiejszych czasach zmienianie świadomości ludzkiej tak aby zachowali zdrowie jak najdłużej to podstawa. Ważne jest też aby źródła z których czerpali wiedzę były wiarygodne i sprawdzone.

Internet pełen jest żywieniowych „guru” oraz recept na to co robić aby być zdrowym. Niestety spora część tego co znajdziecie w sieci może wręcz negatywnie wpłynąć na wasze zdrowie. Więc jeżeli już kogoś słuchać to lekarzy i prawdziwych specjalistów dietetyki.

?