Aktualności

Kolejny lek wycofany!

I komu tu ufać? Z początkiem grudnia zaczęto wycofywanie kolejnego leku z apteki. Specyfik był przeznaczony dla osób mających problemy z prostatą. Miał on przynosić ulgę poprzez zmniejszenie napięcia gruczołu krokowego i układu moczowego ułatwiając funkcjonowanie narządów odpowiedzialnych za oddawanie płynów.

 

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wziął pod lupę lek porównał z dostarczoną specyfikacją i okazało się że odbiega on od deklarowanych norm. Powodem wycofania leku była zbyt mała ilość substancji czynnej.

 

Niedawno poruszaliśmy temat podrabiania leków podkreślając to aby wybierać tylko i wyłącznie specyfiki z pewnego źródła. Niestety okazuje się że możemy być pełni obaw nawet jeżeli chodzi o to co jest dostępne w aptekach.

 

Miejmy nadzieję że zaistniały incydent to nie żadne celowe działanie które miało na celu zwiększenie zysku lecz po prostu ludzka pomyłka która jest integralną częścią naszej egzystencji.

 

Aż strach pomyśleć że ludzie przez jakiś czas mogli zażywać niewłaściwe dawki przez co ich leczenie było niewłaściwe. To smutne gdy kogoś spotyka tragedia że strony choroby i jeszcze na dodatek dowiaduje się na końcu że lek który miał pomóc był niewartościowy.

 

Możemy mieć tylko nadzieję że podobne przypadki nie będą miały miejsca w przyszłości.

?