Aktualności

Chlorella oczyszczający glon

W poprzednim artykule wspominaliśmy o mięsie ryb zanieczyszczonych farmaceutykami oraz metalami ciężkimi. Niestety występowanie tych trucizn nie jest jedynie ograniczone do naszych wód. Metale ciężkie są praktycznie wszędzie. Środowisko jest bardzo zanieczyszczone choć tego nie widać gołym okiem. Sięgnijcie pamięcią do dawniejszych czasów, Ci z was którzy tankowali swoje pojazdy zapewne nie zapomnieli tzn „Żółtej benzyny” była ona niczym innym jak paliwem zawierającym ołów.

Podczas spalania paliwa ołów wydostawał się z milionów rur wydechowych i wędrował wraz z powietrzem praktycznie wszędzie. Cząstki ołowiu przenikały do roślinności, gleby, wód, do naszych ciał oraz innych organizmów. Przez dziesiątki lat byliśmy narażeni na oddziaływanie metali ciężkich i pomimo tego że zostały wprowadzone normy które zabroniły sprzedawania tego gatunku paliwa, zanieczyszczenie nie znikło od tak.

To tylko jeden z wielu przykładów gdzie metale ciężkie zaatakowały nasze środowisko. Ciągle od lat zwiększa się zachorowalność na choroby nowotworowe. Jest to jasne że obecność w naszych organizmach metali ciężkich może wywoływać raka, dlatego tak ważne jest oczyszczanie naszych organizmów. Od stuleci na dalekim wschodzie jest znana metoda detoksykacji za pośrednictwem spożywania pewnego glonu. Chlorella jest suplementem wszech oczyszczającym.

Ten glon potrafi oczyszczać nasz organizm nie tylko z metali ciężkich takich jak ołów czy rtęć lecz również groźnych pestycydów. Dzieje się to poprzez pochłanianie ich na poziomie jelit.

Tę niezwykłą właściwość chlorelli zaobserwowano badając próbki kału. Osoby regularnie zażywające chlorelle miały znacznie bardziej podniesiony współczynnik wydalanych toksyn. Ten jednokomórkowiec jest stosowany przez mieszkańców Japonii co zapewne wpływa na tamtejszą długowieczność.

Chlorella jest zielenicą. Występuje praktycznie wszędzie zarówno w wodach słodkich jak i słonych. Lecz jedynie nieliczne gatunki charakteryzują się optymalnymi właściwościami oczyszczającymi. Chlorella jest spotykana coraz częściej w świecie sportu. Znani amerykańscy kulturyści niejednokrotnie podkreślają jej zbawienne właściwości detoksykacyjne. Ma ona również wpływ na poprawienie działania układu immunologicznego a jak wiemy powszechnie podczas uprawiana sportu nadmierne obciążenie organizmu może powodować powstawanie chorób.

Ważna jest jednak czystość produktu. Chlorella często bywa podrabiana a oferowane na rynku produkty mają znikome działanie detoksykacyjne. Dzieje się tak z czystej chęci zarobku i żerowaniu na ludzkiej naiwności. Chlorella przeznaczona do produkcji suplementu jest specjalne hodowana. Do procesu hodowli używane są najnowsze technologie które mają wpływ na jakość produktu końcowego. Chlorella przeznaczona na suplement nie może być wytwarzana w wodach naturalnych dlatego że dzięki swoim właściwością wychwytuje ze środowiska wszelkie zanieczyszczenia.

?