Aktualności

Całodobowa informacja medyczna?

Kanada była zawsze do przodu jeżeli chodzi o rozwiązania ułatwiające życie swoim obywatelom, dlatego wprowadzono tam całodobową informacje medyczną dla ludzi którzy nie mają pewności, czy pójść do lekarza.

Nasze przychodnie są zatłoczone nie tylko przez osoby naprawdę potrzebujące pomocy lekarskiej ale również przez znaczne grono osób nadwrażliwych na swoim punkcie. Lekki katarek czy jeden dzień ze słabszym samopoczuciem i od razu biegną do przychodni... Efektem czego „naprawdę chorzy” cierpiąc czekają godzinami na przyjecie przez specjalistę.

Pewnie zdarzyło się wam że byliście umówieni na daną godzinę do lekarza a i tak wchodziliście po ustalonym czasie ze względu na natłok pacjentów? Jeżeli udało by się zredukować czas oczekiwania choć w małym stopniu, w skali globalnej mogło by się to przyczynić do uratowania wielu osób. Tym bardziej że jeżeli chodzi o nowotwory czas odgrywa kluczowe znaczenie.

Wiadomo że każda niepokojąca sytuacja w której dana osoba poczuje się źle hipotetycznie wymaga konsultacji dla swojego bezpieczeństwa, bo chociaż z pozoru błahe dolegliwości mogą stanowić ostrzeżenie przed czymś poważnym.

Wprowadzenie w naszym kraju takiego systemu gdzie dana osoba mogłaby porozmawiać o swoich dolegliwościach i dowiedzieć się czy rzeczywiście powinna udać się do lekarza mogłaby wpłynąć na redukcje kolejek do specjalistów.

?