Aktualności

Aż 180 000 zgonów rocznie!

Najnowsze badania naukowców powiązały śmierć aż 180 tysięcy osób rocznie ze spożywaniem słodzonych napojów gazowanych. Nie da się ukryć że liczba wydaje się dość spora jednak biorąc pod uwagę rosnącą sprzedaż słodzonych napojów gazowanych na całym świecie ciężko zaprzeczyć tym faktom.

 

Problem jest dość duży nawet w naszym kraju. Wystarczy spojrzeć na półki sklepowe. Popyt łączy się z podażą a więc skoro na każdym rogu dostaniemy tego typu napój w dużej ilości to znaczy że zapotrzebowanie nie maleje. Najbardziej chyba boli to że po tego rodzaju napoje sięgają najmłodsi.

Często odbywa się to za przyzwoleniem rodziców co w późniejszych etapach rozwoju może owocować różnymi chorobami.

 

Co jest najbardziej złe w tego typu napojach?

 

Chyba prościej było by wymienić co nie jest! Pewnie jedynym składnikiem jest woda a cała reszta czyli konserwanty, barwniki, ekstrakty, polepszacze smaku, cukier czy słodziki są praktycznie zbędne dla naszego organizmu a wręcz w niektórych przypadkach niepożądane.

 

Zatem co pić?

 

Wodę mineralną! To najbardziej słuszne rozwiązanie a kiedy zaparzymy w niej np. zieloną herbatę zyskamy całkiem sporą dawkę przeciwutleniaczy które wpłyną korzystnie na nasze zdrowie.

?